8 powodów dlaczego warto zapisać się na kurs konwersacyjny

Podstawą komunikacji międzyludzkiej jest mowa. Bez względu na to jakiego języka używamy, zawsze jako pierwszego narzędzia komunikacji z drugim człowiekiem użyjemy mowy, spróbujemy coś powiedzieć. Dlatego tak ważnym jest ćwiczyć konwersację kiedy uczymy się nowego języka.

Oto kilka ważnych powodów, dla których warto wybrać zajęcia z konwersacji:

100% uwagi lektora
Pomimo wielu twierdzeń, o podzielności uwagi, prawda jest taka, że człowiek potrafi skupić się jednocześnie wyłącznie na jednej czynności. Zajęcia z konwersacji skupiają swoją uwagę na osobie, która aktualnie się wypowiada, dlatego nawet jeśli uczestniczy w nich więcej niż jeden uczeń, lektor zawsze jest w stanie poświęcić mu 100% swojej uwagi.

Nauka poprawnej wymowy
Ważnym aspektem nauki nowego języka jest znajomość słownictwa w wersji pisanej, jednak równie ważna jest umiejętność wymowy poznanych słówek. W trakcie konwersacji jesteśmy w stanie sprawdzić jak naprawdę wymawiamy dane wyrazy i w razie potrzeby skorygować wymowę. Lektor jest także w stanie pomóc w zmianie akcentu z jakim się wypowiadamy, jeśli na tym nam zależy.

Poszerzenie słownictwa
Czy jest lepszy sposób na zapamiętanie nowo poznanego wyrazu niż powtórzenie go wielokrotnie i użycie w konwersacji? Chyba nie. Oprócz utrwalenia nowo poznanego słownictwa, uczymy się także wyrazów wyłapanych w zasłyszanych zdaniach, od razu zastosowanych w danym kontekście. Co więcej, poznając nowe słowo i jego znaczenie, uczymy się także jego wymowy.

Kontakt z żywym językiem
Zmuszeni do używania języka mówionego, nie jesteśmy w stanie uciec od poznania sposobu w jaki język funkcjonuje w rzeczywistości. Mówiąc, dokonujemy skrótów myślowych lub uczymy się potocznych sformułowań, funkcjonujących wśród grup posługujących się danym językiem natywnie. 
Pozbycie się blokady językowej
Jeśli boisz się używać języka w życiu codziennym, to kurs konwersacji może być pierwszym krokiem do pokonania tego strachu. Zajęcia z lektorem odbywają się w kontrolowanym środowisku, w którym w razie potrzeby można powtórzyć zdanie wielokrotnie, a uwaga rozmówcy nie przejdzie na inny temat jeśli nie odpowiesz wystarczająco szybko. Można też osłuchać się z tym, jak język brzmi używany przez innego człowieka w sytuacjach, w których bezpośrednio uczestniczymy, a nie jesteśmy tylko postronnym słuchaczem.

Przygotowanie do emigracji
W dzisiejszych czasach nie trzeba trzymać się sztywno granic jednego państwa. Masz możliwość pracować w każdym kraju i na takim stanowisku, do którego masz predyspozycje i wykształcenie. Często jedyną barierą, która nie pozwala wyjechać i podjąć się pracy marzeń jest język angielski. Godząc się na relokację, trzeba pamiętać, że języka angielskiego będziesz używać nie tylko w pracy, ale też w życiu codziennym. Dlatego zajęcia z konwersacji są świetnym przygotowaniem do funkcjonowania w nowej, anglojęzycznej rzeczywistości.

Przygotowanie do egzaminu ustnego
Każdy egzamin językowy charakteryzuje się nieco innymi wymaganiami. Warto przed przystąpieniem do egzaminu wziąć udział w zajęciach, które skupią się na poszczególnych wymaganiach także części mówionej.

Skupienie na tematach związanych z potrzebami i zainteresowaniami kursanta
Każdy z nas ma inne zainteresowania i warto wykorzystać to w nauce nowych słówek i wyrażeń. Jesteśmy bardziej zmotywowani, gdy podczas zajęć z konwersacji omawiamy tematy, które są bliskie naszemu sercu. Joga, statki wojenne, szachy, formuła 1, manuskrypty, pianino - to tylko nieliczne przykłady tematów poruszanych na zajęciach z konwersacji w Akademii Angielskiego dla Dorosłych.

Ponadto, bardzo chętnie pomagamy osobom, które są zainteresowane wprowadzeniem w swoim domu dwujęzyczności zamierzonej. Kibicujemy każdemu, kto próbuje rozmawiać z własnymi dziećmi po angielsku lub uczyć się razem z nimi. Chętnie podejmiemy współpracę z rodzicami, których odsyłamy również na stronę Moje Dwujęzyczne Dziecko, która opisuje jak wygląda dwujęzyczne wychowywanie dzieci (ENG-PL) w polskim domu.

Jeśli podobał Ci się mój wpis podziel się nim z innymi. 
Chętnie też przeczytam o Twoich doświadczeniach w komentarzu poniżej.
Kliknij by śledzić Akademię TOP-NOTCH  na Facebooku, Instagramie i TikToku.

Komentarze